I ri Unë e përdhunuara Shiko më të madhe

Unee e perdhunuara

Ramize Murtezi Shala BG0074

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri pasqyron dhimbjet përpëlitjet e të mbijeturave gjatë luftës në Kosovë, ku qëllimi kryesor është vëtëdijësimi se çfarë kanë përjetuar gratë gjatë luftës  dhe më çfarë përballen ende të mbijetuarit.

Më shumë detaje

12 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Faik Konica
Fletët308
ISBN9789951067096

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri përfshin një ngjarje të vërtetë, e një nënë viktimë e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë nga forcat serbe.

Libri është shkruar në vetën e parë, e si personazh kryesor është një nënë e përdhunuar më dy vajzat e saj si dhe përbrenda librit janë të përfshirja edhe 4-5 raste të tjera.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët308
ISBN9789951067096
RedaktoriRrahman Paçarizi, Agron Y Gashi
V. Bot2018
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë