Cmim i reduktuar! Gjergj Kastrioti Skënderbeu Shiko më të madhe

Më quajnë... Gjergj Kastrioti Skënderbeu

Luan Rama & Sulid Kasemi BAO0459

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gjergj Kastrioi Skënderbeu është heroi më legjendar i historisë shqiptare, i cili para më shumë se pesë shekujsh çliroi Shqipërinë nga zgjedha osmane dhe u bë një nga mbrojtësit më të mëdhenj jo vetëm i shqiptarëve, por dhe i popujve të tjerë të Europës. Përsonalitetet më të shquara të Perendimit në ate kohë e më pas, i ngritën himn figurës së tij, e cila u kthye në një referencë të shkëlqyer për shekujt që do të vinin.

46 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët64
ISBN9789928028211

468 Lekë

-15%

550 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët64
ISBN9789928028211
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë