I ri Konsullatat franceze ne Shqiperine e shekujve XVII-XIX Shiko më të madhe

Konsullatat franceze ne Shqiperine e shekujve XVII-XIX

Luan Rama A-003552

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nga konsujt e parë francezë si Conte, Isnard, Boulle apo Garnuer, etj.m në vitet 1600-1700 , e gjer tek Degrand, zbuluesi i varreve të vjetra të Komanit në fund të shekullit të XIX, historitë dhe raportet e tyre na shfaqen ngjarje mbresëlënëse, duke na nxitur imagjinatën për të krijuar në mendjet tona imazhin e qyteteve shqiptare dhe të jetës së përditshme në brigjet e Ilirisë. Ky është i pari libër me syrin e konsujve të huaj në Shqipëri

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
Fletët340
ISBN9789928003751

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët340
ISBN9789928003751
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë