I ri Cmim i reduktuar! Krimi Kibernetik Shiko më të madhe

Krimi Kibernetik

Misha Glenny A-002760

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Si u bënë hakerët mafia e re. Rezultati i këtij libri është thjesht i pamohueshëm: ky libër është jashtëzakonisht tërheqës dhe i besueshëm. Është libër i domosdoshëm për t’u lexuar nga kushdo që përdor kompjuter: libri kryesor i krimit të kohës sonë.

Më shumë detaje

32 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
Fletët362
ISBN9789951721714

1 020 Lekë

-15%

1 200 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë libër magjepsës dhe bindës, Misha Glenny, autori i librit ndërkombëtarisht të njohur “McMafia”, zbulon tri kërcënimet themelore me të cilat përballemi në shekullin e njëzetenjëtë; krimin kibernetik, luftën kibernetike dhe spiunazhin industrial kibernetik. Qeveritë dhe sektori privat po humbasin miliarda dollarë çdo vit duke luftuar kriminelët super-të-mençur, gjithnjë-të-ndryshueshëm dhe gjithnjë-të-padukshëm: hakerët.

VLERESIME

“Ky libër jashtëzakonisht i fuqishëm tregon se sa shumë na mungojnë mjetet ndërkombëtare të përbashkëta, aq të nevojshme për të luftuar krimin kibernetik. Lexim i nevojshëm.”

– Roberto Saviano, autor i librit “Gomorra”

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët362
ISBN9789951721714
V. Botthe Cybercrime
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEurisa Rukovci