Pashko Vasa - Mes historisë dhe letërsisë Shiko më të madhe

Pashko Vasa - Mes historise dhe letersise

Kiti Toska BF0006

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Monografia e titulluar, “Pashko Vasa, mes historisë dhe letërsisë”, e autores Kiti Toska, është një vepër e shkruar me shumë kujdes profesional, korrekt nga pikpamja shkencore, analitik nga pikpamja e thellësisë studimore dhe kësisoj krejt e veçantë nga pikpamja e rëndësisë së studimeve kushtuar këtij rilindasi gati të parë shqiptar dhe shkodran.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fishta
ISBN9789995645328

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Është e veçantë për nga rëndësia, mbasi ky punim përpiqet të rrokë në mënyrë të organizuar, një vështrim historik dhe një analizë të veprës letrare të rilindasit të parë shkodran. Është një vepër e shkruar me shumë dashuri dhe përkushtim për vendlindjen e saj, lagjen e dashur ku është rritur dhe banorët e urtë, të mençur, patriotë të saj dhe për krenarinë e tyre më të parë, Pashko Vasen, poet, romancier, patriot dhe politikan rilindas.”- Fragment nga parathënia.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe109
ISBN9789995645328
RedaktoriHenri Toska
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë