Historia e Shkrimit të Shenjtë, Katër Kateizmat Shiko më të madhe

Historia e Shkrimit të Shenjtë, Katër Kateizmat

Kostandin Kristoforidhi BEM0151

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkrime dhe përkthime:

Historia e shkrimit të shenjtë (1870 e 1872)

Katër Kateizma (1867 e 1872)

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

IAPS (ISShP)
Fletët464
ISBN9789928104618

1 500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky është një përkthim krahasimor i tregimeve biblike të fëmijëve dhe katekizmave të viteve 1800, tekste të përkthyera në të dy dialektet e Geg dhe Toskë nga Konstandin Kristoforidhi, një gjuhëtar shqiptar i cili ishte punësuar nga Shoqëria Biblike Britanike dhe e Jashtme.

Shkrimtar, historian dhe gjuhëtar i nderuar, Prof. Dr. Xhevat Lloshi ka përkthyer librat në alfabetin modern shqiptar dhe ofron një hyrje historike. Ky libër është pjesë e serisë 500/200 në përkujtim të 500 vjetorit të Reformacionit dhe 200 vjetorit të Lëvizjes Protestante Shqiptare.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët464
ISBN9789928104618
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14 x 21 cm