Dokumente të shoqërisë biblike britanike dhe për të huajt (1816-1912) Shiko më të madhe

Dokumente të shoqërisë biblike britanike dhe për të huajt (1816-1912)

Memli Krasniqi & Armend Mehmeti BEM0049

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është një përzgjedhje e dokumenteve, të cilat mendohet se kanë një rëndësi të veçantë për historinë shqiptare dhe atë ballkanike.

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët183
ISBN9789951240208

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky botim me dokumente ka për qëllim të dëshmojë se gjatë shekullit 19 për emancipimin e shqiptarëve faktor frenues, në një anë ishte përkatësia shumicë islame e tyre dhe në anën tjetër shfrytëzimi i elementit fetar si armë për unitetin politik të Perandorisë Osmane, të Serbisë, të Bullgarisë dhe të Grqisë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët183
ISBN9789951240208
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri