Ujku Gri, arratisja e Adolf Hitlerit Shiko më të madhe

Ujku Gri, arratisja e Adolf Hitlerit

Simon Dunstan/ Gerrard Williams HS0038

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Ujku Gri, arratisja e Adolf Hitlerit", fokusohet në çështjet ndaj ngjarjeve të mëdha, para e gjatë Luftës së Dytë Botërore, si edhe ndaj figurës së Diktatorit më të madh në histori dhe fundit të tij të vërtetë.

Më shumë detaje

998 Artikuj

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pas botimit tonë të dy librave me autor Adolf Hitlerin "Mein Kampf" dhe "Testamenti politik", botimi i këtij libri të shkëlqyer prej dy autorëve bashkëkohës britanikë, Simon Dunstan dhe Gerrard Williams, "Ujku Gri, arratisja e Adolf Hitlerit", sigurisht që fokuson entin botues Helga's Secrets në çështjet e ndriçimit të mirë dokumentuar ndaj ngjarjeve të mëdha, para e gjatë Luftës së Dytë Botërore, si edhe ndaj figurës së Diktatorit më të madh në histori dhe fundit të tij të vërtetë. Në fakt, arsyeja kryesore që enti ynë, në bashkëpunim me studiuesin Auron Tare, vendosi ta sillte këtë libër në shqip, nuk ishte thjesht fakti i fatit të Diktatorit, por nxjerrja në pah e një risie të establishmentit nazist për fatin e ardhshëm të Gjermanisë, që ky shtet të mos përfundonte në kushtet ekonomike të llahtarshme si ato të pas Luftës së Parë.