Sovranitete te levizshme, Kujtesa, konfliktet, dhuna ne Ballkanin e eres globale Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Sovranitete te levizshme, Kujtesa, konfliktet, dhuna ne Ballkanin e eres globale

Mariella Pandofli DK0061

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në qendër të këtij libri është e ashtuquajtura retorikë humanitare që vitet e fundit është shfaqur me forcë në marrëdhëniet ndërkombëtare.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
Fletët161
ISBN978 99956 750 1 1

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në qendër të këtij libri është e ashtuquajtura "retorikë humanitare" që vitet e fundit është shfaqur me forcë në marrëdhëniet ndërkombëtare, e mishëruar disa herë me ndërhyrje ushtarake, por më shpesh me të ashtuquajturat "ndërhyrje humanitare". Fokusi i saj bie në mënyrë të veçantë në efektin që kjo strategji ndërkombëtare e ndërhyrjes humanitare ka pasur në Ballkanin Perëndimor, duke u përqendruar sidomos në rastin e Shqipërisë dhe të Kosovës që autorja i njeh më mirë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët161
ISBN978 99956 750 1 1
V. Bot2009
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiVirgjil Muçi