Shtypshkronja e Voskopojes 1731-1769 Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Shtypshkronja e Voskopojes 1731-1769

Max Demeter Peyfuss DK0060

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është pa dyshim hulumtimi më i plotë ndërdisiplinor kushtuar shtypshkronjës së Voskopojës dhe përgjithësisht historisë së këtij qyteti.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
Fletët220
ISBN97899927 780 2 4

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Është pa dyshim hulumtimi më i plotë ndërdisiplinor kushtuar shtypshkronjës së Voskopojës dhe përgjithësisht historisë së këtij qyteti. Analizat e hollësishme kritike të kësaj monografi e të mbështetur në një bibliografi shteruese, janë një vëzhgim i mprehtë mbi historinë kulturore dhe shpirtërore të Voskopojës dhe një pikënisje për e domosdoshme për punën e historianit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët220
ISBN97899927 780 2 4
V. Bot2012
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiGjergj Misha