Britania dhe ceshtja shqiptare Shiko më të madhe

Britania dhe ceshtja shqiptare

Daut Dauti LOG0245

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër që ofron një interpretim të ri të politikës britanike, duke argumentuar se Qeveria britanike, për shkak të mungesës së interesit në Ballkan, nuk krijoi politikë të veçantë për çështjen shqiptare dhe e konsideroi këtë çështje brenda kornizave të gjëra të çështjes së lindjes. Çështja shqiptare hyri në konsiderim të Qeverisë britanike vetëm gjatë krizave ndërkombëtare, të cilat ndodhën në pjesën otomane të Ballkanit.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989588228

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe456
ISBN9789989588228
Viti i Botimit2020
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri