Shteti dhe ekonomia ne perandorine osmane Shiko më të madhe

Shteti dhe ekonomia ne perandorine osmane

Mehmet Genc LOG0202

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër përbëhet nga 24 artikuj të rreth dyzet viteve të jetës së Historianit të ekonomisë, Mehmet Genç, lidhur me Perandorinë Osmane. Janë këto shkresa të një njohësi të thellë të këtij aktori që nuk ka të dytë dhe që përbën një përvojë politike madhore me pak simotra në Historinë botërore. Autori e analizon funksionimin ditor të strukturës ekonomike osmane, pra botëkuptimin ekonomik të kësaj perandorie shekullore.

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587801

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe540
ISBN9789989587801
V. Bot2019
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiRubin Hoxha
VendndodhjaShkup