Historia e Lindjes se Mesme Shiko më të madhe

Historia e Lindjes se Mesme

William L. Cleveland & Martin Bunton LOG0200

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër paraqet një tekst të vëllimshëm, një doracak të veçantë për të kuptuar një pjesë ekzotike e plot energji të botës, për të cilën janë krijuar stereotipa të ekzagjeruar; një gjeografi e trazuar ku mbizotëron çrregullimi, konfuzioni dhe anarkia. Dy profesorët, njëri nga Universiteti Fraser dhe tjetri nga Victoria, shqyrtojnë thellësisht Lindjen e Mesme, djepin e tre feve dhe qytetërimeve të mëdhenj.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587733

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe728
ISBN9789989587733
V. Bot2019
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiBujar M. Hoxha
VendndodhjaShkup