Cmim i reduktuar! Epiri i Jugut, Çamëria Shiko më të madhe

Epiri i Jugut, Çamëria

Romeo Gurakuqi-Katerina Çabri UE0015

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky botim është një përpjekje për njohjen e së vërtetës historike të periudhës moderne të rajonit tokësor ku dy blloqe kompakte etnike, greke dhe shqiptare, bashkohen së bashku në Epir. Libri realizohet si projekt falw kontributeve tw disa personaliteteve si: Romeo Gurakuqi, Sami Repishti, Ferit Duka, Ledia Dushku, Ksenofon Krisafi, Fatmira Rama, Selman Sheme dhe Mentor Nazarko. Botimi i drejtohet komunitetit shkencor dhe jo shkencor, brenda dhe jashtë vendit

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
Fletët346
ISBN9789928190000

1 020 Lekë

-15%

1 200 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Fletët346
ISBN9789928190000
Titulli origjinalUET Press & MAPO Editions
V. Bot2014
VendodhjaTirane
Numri i botimeveParë