I ri Gjuhet e parajses Shiko më të madhe

Gjuhet e parajses

Maurice Olender A-000024

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Gjuhët e Parajsës" do të inkurajojë gjithashtu një konceptim modern dhe demokratik ndaj "tjetrit".

Më shumë detaje

997 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Berk
ISBN9789938452709

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri mundëson leximin qartë të aktualitetit politik të ligjërimeve tona gjuhësore të kërcënuara, më shumë se kurrë, nga fantomatët e "gjuhës mesianike". Këta fantomatë të një gjuhe primordiale, gjithsesi të pranishëm edhe tjetërkund, janë padyshim edhe më të sikletshëm në territoret shpërthyese të Ballkanit, ku rrezikojnë të shndërrohen një ditë në armë ideologjike të preferuara për nacionalistët e rinj.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789938452709
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLedi Shamku - Shkreli