Shqiptar dhe shqa: Histori popujsh permes dy emrave etnike Shiko më të madhe

Shqiptar dhe shqa: Histori popujsh permes dy emrave etnike

Bardhyl Demiraj NA0014

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Emri etnik i shqiptarëve: si "arbërit" u bënë "shqiptarë": kur del për herë të parë ky emërtim dhe si e fitoi shqiptar statusin e emrit të ri etnik në garë me emërtimin e vjetër arbër. Po emri etnik i fqinjve të veriut "shqa", emërtim për sllavët, ç'lidhje ka me emrin "shqiptar".

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978 9928 109 75 0

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe248
ISBN978 9928 109 75 0
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë