Si të shkruajmë ese dhe detyra universitare Shiko më të madhe

Si te shkruajme ese dhe detyra universitare

Kathleen McMillan & Jonathan Weyers BED041

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkrimi i një eseje ose detyre kursi universitare është një punë sa sfiduese aq edhe perfituese. Ai bashkerendit gjithe njohurite e duhura si dhe të kuptuhrit e nje teme per t'iu pergjigjur nje detyre te caktuar, por eshte me teper sesa kaq.

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Center of Democratic Education
Fletët260
ISBN9789928133038

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Nepermjet detyrave me shkrim, ju do te perfitoni njekohesisht shkathtesi ne perdorimin e aftesive gjuhesore dhe aftesi per komunikimin e duhur. Per me teper, aftesite e te menduarit kritik qe lidhen me te shkruarit do t'ju vlejne edhe ne jeten tuaj profesionale pas universitetit.

Si të shkruajmë ese dhe detyra universitare është organizuar që te jete sa më i thjeshte e i kapshem per perdoruesit Çdo kapitull eshte i plote ne vetvete dhe trajton nje aspekt te veçante te realizimit te hulumtimit, hartimit te kopjes së parë dhe shkrimit. Libri ka këtë përmbajtje:

• Hyrje

• Çfarë kërkojnë vlerësuesit

• Filloni nga puna

• Hulumtoni për temën

• Të shkruani kopjen e parë

• Teknika e të shkruarit

• Redaktimi dhe korrigjimi

• PLagjiatura dhe dokumentimi i burimeve

• Paraqitja

• Përmirësimi i notave

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët260
ISBN9789928133038
Titulli origjinalHow to write Essays & Assignments
RedaktoriBardhyl Musai, Xhevat Lloshi
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë