Studime etimologjike ne fushe te shqipes, bleu V Shiko më të madhe

Studime etimologjike ne fushe te shqipes, bleu V

Eqrem Çabej BCA079

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në veprimtarinë shkencore shumë të pasur të prof. Eqrem Çabejt vendin qendror e zënë Studime etimologjike në fushë të shqipes, vepër e jetës e autorit. Kjo vepër është fryt i njohjes së gjithanshme të gjuhës amtare, përgjithësim i dijeve të thella dhe i përvojës së pasur të autorit në fushën e historisë së gjuhës shqipe, të ballkanologjisë dhe të indoeuropianistikës.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN978-99956-35-20-6

2 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Bleu V i veprës "Studime etimologjike në fushë të Shqipes" të Eqrem Çabejt përmbledh etimologjitë e shkronjave K-M, punuar nga autori në kohë të ndryshme, duke filluar prej viteve '50 e deri në fund të jetës së tij. Me disa përjashtime, autori nuk arriti ti shtjellonte e zgjeronte ato ashtu si të shkronjave A-F.

Të dhëna

Faqe478
ISBN978-99956-35-20-6
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër