Fjalori I sociologjise Shiko më të madhe

Fjalori I sociologjise

Ali Pajaziti LOG0149

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Padyshim një nga veprat më të rëndësishme të kësaj fushe botuar deri më tani në Maqedoni. I pari fjalor i sociologjisë në gjuhën shqipe, që ngërthen rreth 1500 terma dhe që plotëson një zbrazëtirë të dukshme në botën akademike shqiptare të shkencave shoqërore. Një projekt shumë serioz dhe një ndërmarrje e guximshme për të grumbulluar material tejet të rëndësishëm jo vetëm për shkencën e sociologjisë, por edhe për antropologjinë, shkencat politike, filozofinë etj.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989586927

2 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

6 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe836
ISBN9789989586927
Viti i Botimit2017
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri