Fjalori Enciklopedik islam Shiko më të madhe

Fjalori Enciklopedik islam

Nexhat Ibrahimi LOG0148

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një vepër me rëndësi të veçantë. Fjalori Enciklopedik Islam është një fjalor shpjegues i përgjithshëm islam. Ai është fryt i një pune disavjeçare, në disa etapa, është rezultat i një angazhimi të mundimshëm e përplot sfida e përgjegjësi intelektuale. Në Fjalorin në fjalë janë paraqitur dhe përpunuar 2849 zëra (emra, nocione, institucione, togfjalësha apo fraza të shkurtra) dhe disa dhjetëra nënzëra.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989586880

4 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

6 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe1064
ISBN9789989586880
Viti i Botimit2017
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri