Fjalor drejtshkrimor i Gjuhes Shqipe Shiko më të madhe

Fjalor drejtshkrimor i Gjuhes Shqipe

Ali Dhrimo, Rami Memushaj A-007455

Libër i ri

990 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EDFA
ISBN9789995683047

2 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Fjalor i domosdoshëm për të gjithë shqipfolësit.

• Fryt i një pune të ngulët trevjeçare të dy gjuhëtarëve me përvojë të gjatë në studimin e normave të shqipes standarde.

• Pasqyron arritjet më të fundit të gjuhësisë shqiptare në lëmin e fonetikës, të gramatikës dhe të leksikografisë.

• Pasqyron shkallën e sotme të standardizimit të shqipes.

• Dallohet për punën e bërë për pasurimin dhe spastrimin e leksikut shqipes.

• Sjell një varg risish si në përmbajtje, dhe në paraqitjen grafike.

• Jep për herë të parë ndarjen në rrokje të fjalëve.

• Ka propozime të shumta për zgjidhje të reja sistemore.

• Ka të dhëna të plota gramatikore për format e fjalëve, sidomos për fjalët me forma të parregullta.

• Ka një fjalës të pasur e gjithëpërfshirës të leksikut intelektual e popullor të të gjitha trevave.

• Përmban, veç njësive leksikore, edhe qindra emërtime gjeografike e shprehje të huaja.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe1032
ISBN9789995683047
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim