I ri Vetja dhe tjetri: Dyzet e pesë vjet të filozofisë franceze (1933-1978) Shiko më të madhe

Vetja dhe tjetri: Dyzet e pese vjet te filozofise franceze (1933-1978)

Vincent Descombes BPS0061

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë vepër, Descombes risjell në vëmendje temat dhe autorët kryesorë të filozofisë së shek. XX (që nga Sartre e Merleau-Ponty, deri te Althusser, Deleuze, Foucault, Lyotard e të tjerë), duke risjellë një pjesë të kontekstit historiko-politik të periudhës që mbulon, si dhe duke zhvilluar një "diskutim filozofik" mbi këto tema dhe autorë.

39 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
Fletët255
ISBN9789928185426

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët255
ISBN9789928185426
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElvis Hoxha