I ri Rober te mitit Shiko më të madhe

Rober te mitit

Gianni Vattimo A-004821

Libër i ri

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Reklama
Fletët268
ISBN9789928455833

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Filozofi dhe esteti italian i kohëve tona vjen në këtë vëllim me një përmbledhje esesh filozofike të hulumtuara dhe të organizuara nga Gent Ulqini.

I ndarë në pesë kapituj kryesorë, sipas tematikës, shprehet qëndrimi filozofik i autorit në lidhje me çështjet teologjike, ku është edhe i specializuar, me çështjet e politikës së sotme, me trajtimet mbi filozofët e ndryshëm si Gadamer, Hajdeger, Pajerson, Volter etj., duke debatuar dhe duke shtjelluar mendimin e tyre, si dhe në një kapitull të veçantë vjen një bisedë në auditor, ku Vatimo shpreh shqetësimin e tij para studentëve mbi shumë probleme të komunikimit dhe të mësimit të ditëve të sotme.

Me interes është edhe kreu që përbëhet prej esesh të shkurtëra që trajton çështje fort të debatuara të sferës sociale botërore të ditëve të sotme.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët268
ISBN9789928455833
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë