Forcat e ndryshimit Shiko më të madhe

Forcat e ndryshimit

Majkëll Fullan BED042

Libër i ri

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Center of Democratic Education
Fletët330
ISBN9789992782234

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Forcat e ndryshimit tregon se qëllimi moral-ndikimi në jetën e të rinjve-është vendimtar për reformat, por nuk është edhe aq i thjeshtë sa duket. Duke ndjekur temën e qëllimit moral dhe të ndryshimeve komplekse, libri e hap `kutinë e zezë' për të shpjeguar arsyen • përse kulturat bashkëpunuese janë të suksesshme dhe çfarë duhet për t'i krijuar dhe mbajtur ato. Libri depërton thellë në rolin e dijes brenda dhe jashtë organizatave të të nxënit. Ky e shpalos problemin e transferueshmërisë, përse idetë shumë të mira nuk përdoren nga të tjerët dhe si të formulohen strategjitë për të mundësuar ndryshimin në shkallë të gjerë.

Në këtë libër shtjellohen mësimet për kuptimin e ndryshimit kompleks dhe fitojmë ide specifike për atë se si mund të kombinohet suksesi në nivel vendor me nisma reformuese në shkallë të gjerë. Për më tepër, kuptojmë se forcat poshtë-lart dhe lart-poshtë jo vetëm që duhet të bashkëjetojnë, por edhe duhet të ushqejnë njëra-tjetrën.
 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët330
ISBN9789992782234
RedaktoriTomorr Plangarica
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMajlinda Nishku & Xhavit Rexhaj