I ri Cmim i reduktuar! Të njohësh vetveten Shiko më të madhe

Të njohësh vetveten

Delia Steinberg Guzman AKR0003

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Themeluesja dhe drejtuesja e grupimit ndërkombëtar Akropoli i Ri, Delia Steinberg Guzman është një njohëse e shkëlqyer e realitetit në të cilin jetojmë dhe përmes këtij libri na ndihmon që të zbulojmë anët më të fshehta të kuptimeve, duke na udhëhequr në atë që intuiton zemra jonë; në kuptimin më të thellë të jetës dhe gjërave që na rrethojnë. Autorja e bën këtë me një mjeshtri të spikatur, duke e nxitur lexuesin që të fillojnë dialogun me vetveten, - e cila është një aventurë e mrekullueshme shpirtërore

Më shumë detaje

39 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Akropoli i Ri
Fletët103
ISBN9789928214805

425 Lekë

-15%

500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Delia Steinberg Guzman ka shprehur në këto faqe një pjesë të madhe të eksperiencës së saj të përjetuar gjatë më shumë se 50 viteve që është marrë me kërkimin filozofik. Bëhet fjalë për një aventurë, aventurën më të mrekullueshme që mund të kalojë një njeri; aventurën e Njohjes së Vetvetes, - një rrugëtim që ka frymëzuar njerëzit-heronjt e të gjitha kohërave; ata njerëz që kanë lënë gjurmë përgjatë rrugës së tyre në mënyrë që secili prej nesh të mund t’i shoh dhe të orientohet që ta bëjë këtë rrugë sa më shpejt dhe me sa më pak dhimbje. Kjo rrugë është vetë Jeta

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët103
ISBN9789928214805
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIrdis Domnori