Arti i luftës Shiko më të madhe

Arti i luftës

Sun Tzu BZ0025

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Që kur është botuar ky libër, rreth vitit 500 para erës së re dhe deri në ditët tona, Arti i luftës mbetet manuali më i mirë për të kuptuar konfliktin që nga niveli personal dhe deri në atë në shkallë ndërkombëtare, për të kuptuar parimet e tij dhe për të aplikuar strategjinë që ti fitosh betejat pa luftë

Më shumë detaje

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
Fletët176

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Konflikti është një pjesë e pashmangshme e jetës, sipas strategëve të lashtë kinez, por çdo gjë është brenda nesh që të arrijmë marrëveshje për konfliktet rreth mençurisë, nderit, fitores, etj. Ky libër është hartuar më shumë se dy mijë vjet më parë nga një luftëtar dhe filozof mistik. Arti i Luftës është ende libri më prestigjioz dhe më me ndikim në strategjitë e luftës në botë, dhe studiohet vazhdimisht në Azi nga politikanët dhe drejtuesit modernë, siç bënin dikur edhe udhëheqësit ushtarakë që nga kohërat e lashta.

Si një studim i anatomisë së organizatave në konflikt, Arti i Luftës zbatohet tek konkurrenca dhe konflikti në përgjithësi, në çdo nivel, që nga konflikti ndërpersonal deri tek ai në nivel ndërkombëtarë. Qëllimi i tij është pamposhtësia, fitorja pa betejë dhe forca e pakthyeshme përmes kuptimit të fizikës të politikës dhe psikologjisë së konfliktit.

Data origjinale e botimit është rreth 500 p.e.s.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët176
V. Bot2016
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElvi Sidheri