Mbi dhunen Shiko më të madhe

Mbi dhunen

Hannah Arendt BPS0016

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Hannah Arend ka thënë: "Praktika e dhunës, si çdo veprim, e ndryshon botën, por ndryshimi më i gjasshëm është drejt një bote më të dhunshme. Dhuna për nga natyra është instrumentale; si të gjitha mjetet, ka prore nevojë për një guidë dhe për një justifikim për ta arritur qëllimin që ndiqet".

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
Fletët132
ISBN9789928185198

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët132
ISBN9789928185198
V. Bot2015
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNolian Sitaj