Feja, nese nuk ka zot Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Feja, nese nuk ka zot

Leszek Kolakowski A-007810

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër ka të bëjë me atë çka zakonisht quhet filozofi e fesë.

Më shumë detaje

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 9928 136 07 7

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër ka të bëjë me atë çka zakonisht quhet filozofi e fesë. Asnjëherë nuk jam i sigurt se çfarë është feja, e jo më filozofia; por, sidoqë të jetë, feja ngërthen historinë e zotave, të njerëzve dhe të universit. Prandaj dhe ky titull, Feja, gjithëpërfshirës në pretendimin e tij, do të mund të përqasej vetëm me vepra të tilla si Mbi atë që është, e Kuinit, ose Qenia dhe hiçi e Sartrit (ndoshta ky i fundit është titulli me kuptimin më të gjerë që është menduar ndonjëherë).Sidoqoftë, nuk mund ti shmangem përdorimit të fjalës fe.

Të dhëna

ISBN978 9928 136 07 7
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiBashkim Shehu