Cmim i reduktuar! Odisea në prozë (përshtatur për fëmijë) Shiko më të madhe

Odisea në prozë (përshtatur për fëmijë)

Homer BOG0169

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Odisea" një përshtatje për fëmijë, në prozë

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
Fletët119
ISBN9789994344444

298 Lekë

-15%

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

"Odiseja" u krijua, ndoshta, rreth shekullit të tetë para Krishtit. Në 12110 vargjet e saj, ajo u tregon aventurat e rrezikshme të Odisesë (të quajtur Uliks në latinisht), hero grek dhe mbret i Itakës, në Greqinë Perëndimore. Pas rënies së Trojës, Odiseja detyrohet të endet për dhjetë vjet derisa kthehet në shtëpi te gruaja e tij, Penelopa, në Itakë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët119
ISBN9789994344444
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 12 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiLlambro Ruci