Shtepia me shtate cati Shiko më të madhe

Shtepia me shtate cati

Nathaniel Hawthorne BDR082

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shtëpia me Shtatë Çati është një roman gotik i shkruar në mes të vitin 1850 nga autori amerikan Nathaniel Haëthorne.Në qendër të romanit është një familje nga Anglia dhe shtëpia e tyre e vjetër.

Më shumë detaje

903 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184016

620 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Nathaniel Hawthorne (1804-1864) është njëri prej autorëve më të rëndësishëm në Amerikë dhe është i njohur për veprat e tij Letra e Skarletës dhe Shtëpia me Shtatë Çati. Autori i njohur më shumë për veprën e tij të dytë jeton në një shtëpi në Salem.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe240
ISBN9789928184016
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
Numri i botimeveI parë