Carli dhe fabrika e cokollatave Shiko më të madhe

Carli dhe fabrika e cokollatave

Roald Dahl BCA051

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Keni dëgjuar për Biletat e Arta? Po për Umpa-Lumpat? Po për çoko-televizorin dhe mrekullitë e tjera të fabrikës së çokollatave të Vili Vonkës: kurramele, sheqbar, manahunde, xhuxhube-mente? Lexoni këtu, më falni, SHIJONI këtu nga këto e plot çudira të tjera prej çokollate e prej sheqeri...

Më shumë detaje

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN978-99927-33-94-3

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ku gjenden akulloret e nxehta për ditë të frohta, miniera e sheqer-gurit, pemët-bombone që mbillen në kopsht, çokollatat e padukshme për t'i ngrënë fshehtas në orë të mësimit, sheqerkat ngjitëse-nofullash për prindët fjalamanë...? Këto të gjitha Çarli Buketi i gjeti... në këtë libër "të ëmbël" të Roald Dahlit, autorit të mrekullueshëm të Gjigandi i Madh i Mirë, Shtrigat e plot titujve të tjerë që do të vijnë së shpejti në shqip nga Botime Çabej.

Të dhëna

Faqe164
ISBN978-99927-33-94-3
RedaktoriBrikena Çabej
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiNaum Prifti