Erik Hersebom Shiko më të madhe

Erik Hersebom

Zhyl Vern A-004684

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky roman, i pasur në aventuara e të papritura, na tregon se si djaloshi me një inteligjencë të jashtëzakonshme realizon i pari lundrimin polar drejt botës.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ERIK
ISBN9789928123718

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

I mbijetuari i anijes së mbytur. Pas fundosjes së anijes “Cintia”, përgjatë brigjeve të Skandinavisë, foshnja Erik gjendet në det të hapur nga një peshkatar norvegjez. Cili është identitteti i vërtetë i foshnjës? Përpjekjet për të mësuar të kaluarën e tij duke sikur parandalohen nga një fuqi misterioze. Çfarë e ndalon Erikun të mësojë për origjinën, familjen, atdheun e tij? A do ta gjejë ai nënën e vërtetë; a do të shpërblehet mundi dhe sakrifica e tij?

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe263
ISBN9789928123718
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir Dibra