I ri Ata nuk duhet ta dinë Shiko më të madhe

Ata nuk duhet ta dinë

Ben Shehu B2M0001

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

A ka e kanë vizituar Shqipërinë komuniste “alienët” dhe çfarë misteresh fshihen?! Këtë provokim ndjellës ndërton romani i Ben Shehut, i cili ka sendërtuar një rrëfim mistik me këtë tematikë, pikërisht në kohën kur u prishën marrëdhëniet mes Tiranës dhe Moskës në fillimvitet ‘60

Më shumë detaje

45 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2M Printing
Fletët217
ISBN9789928209252

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ngjarjet me alienët dhe skenat ku heroi simpatik i romanit Agroni, ndeshet me gjurmët e tyre por dhe vetë ata, e bëjnë këtë roman të parin e llojit të vet.

Enigmat, të papriturat, rastet e çuditshme, vështirësitë me pushtetarët janë vetëm një pjesë e thurjeve magjike të skenave të romanit. Fundi gjysmë tragjik i protagonistit, major Agronit e fton lexuesin të ketë në dorë vëllimin e dytë të këtij autori.

Një roman që të befason me ngjarjet e treguara ku realiteti shqiptar i viteve `60 të shekullit të kaluar ndërthuret magjishëm me ardhjen e alienëve në Shqipëri.

Me këtë roman Ben Shehu ka ditur që me magjinë e narracionit të thjeshtë të depërtojë në jetët e shqiptarve në ato vite kur Shqipëria ishte në prag të prishjes së madhe me rusët.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët217
ISBN9789928209252
RedaktoriFatmir Minguli
V. Bot2017
VendodhjaDurrës
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanFantashkencë