Muzgu Shiko më të madhe

Muzgu

Stephenie Meyer MO0015

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ashtu si na ka mësuar edhe Shekspiri, dashuria lartësohet dhe përvëlon shpirtin kur has në pengesa. Te Muzgu, libri me fantazi të jashtëzakonshme i Stephenie Meyer, lexuesit zbulojnë një çift të dashuruarish me kokën mbi re. Bela adhuron Eduardin e pashëm dhe ai ia kthen dashurinë.

Më shumë detaje

7 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MORAVA
Fletët394
ISBN978-99956-26-34-1

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Muzgu është një start fantastik, me cilësitë e prozës moderne dhe romancën që të lë pa frymë. Hëna e re është ndërtuar më së shumti mbi ndarjen e dhimbshme dhe, për rrjedhojë, mbi bashkimin e lumtur të Belës dhe Eduardit. Por, duket sikur tensioni romantic, që përshkonte kryekëput dy librat e parë të serisë, do mungojë më vonë. Si pasojë, Eklipsi ishte një roman ndryshe; ishte fare e qartë, se çfarëdo të ndodhte tek Eklipsi, Eduardi dhe Bela do të ishin së bashku përgjithmonë. Të çarat në marrëdhënien e tyre krijoheshin më së shumti nga forca të jashtme, sesa nga vetë ata. Agimi është i ngjashëm. Tensioni romantik mes Eduardit dhe Belës është inekzistent; është e qartë, se çfarëdo që t'iu ndodhë (vdekja, Xhekobi, bebja gjysmëvampire), dashuria e tyre është e papërkulur dhe, në njëfarë oike, kjo gjë duket sikur ndryshon rrjedhën e historisë, sikur humbet paksa nga romanca magjike e Muzgut.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët394
ISBN978-99956-26-34-1
V. Bot2009
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Miraka