Dita e trifideve Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Dita e trifideve

John Wyndham DK0014

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kur Bill Maseni zgjohet në shtratin e spitalit, ku është i shtruar që prej një jave, pas një operacioni në sy, mendon se ka humbur shfaqjen e shekullit: një shi fragmentesh të një komete që një natë më parë kishte përshkuar qiellin e Londrës.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 9928 136 04 6

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kur Bill Maseni zgjohet në shtratin e spitalit, ku është i shtruar që prej një jave, pas një operacioni në sy, mendon se ka humbur shfaqjen e shekullit: një shi fragmentesh të një komete që një natë më parë kishte përshkuar qiellin e Londrës. Njerëzit janë verbuar dhe një grup i vogël njerëzish që përpiqen të organizohen për të mbijetuar dhe do tu duhet të përballen me trifidët, këto bimë misterioze, që kanë aftësinë të zhvendosen, të cilat duken të vendosura për ti zhdukur njerëzit nga faqja e dheut. Famën e këtij romani të shkrimtarit anglez John Wyndham, të konsideruar një ndër kryeveprat e të ashtuquajturës letërsi pas-apokaliptike, ia kanë shtuar edhe më tre ekranizimet që i janë bërë, më i fundit, një serial me gjashtë seri, i prodhuar në vitin 2009 nga BBC.

Të dhëna

ISBN978 9928 136 04 6
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiPiro Misha