Loja "Principatat" - duel me letra

Reald Biba, Gentian Suçi SLS0002

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

PRINCIPATAT është një lojë për 2-3 persona e bazuar në përleshjen titanike të principatës së Arbërit, perandorisë Osmane dhe republikës së Venedikut. Loja përmban 36 letra që përshkruajnë personazhet kryesore të asaj periudhe. Lojtarët do zgjedhin letrat dhe do përdorin me kujdes veçoritë e tyre për të mbledhur pikë dhe për të triumfuar mbi kundërshtarin.

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928442826

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mosha 7+
2-3 Lojtarë

PRINCIPATAT është një lojë e bazuar në përleshjen titanike të principatës së Arbërit, perandorisë Osmane dhe republikës së Venedikut. Loja ka xhetona, zara dhe letra që përshkruajnë personazhet kryesore të asaj periudhe. Lojtarët do zgjedhin letrat dhe do përdorin me kujdes veçoritë e tyre për të mbledhur pikë dhe për të triumfuar mbi kundërshtarët.

Komponentët
42 letra, 30 xhetona, 2 zara dhe udhëzimet

Të dhëna

ISBN9789928442826
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri