Të kuptojmë planetin tokë Shiko më të madhe

Te kuptojme planetin toke

Grup autorësh BED020

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Plot me lexime kurioze, Udhërrëfyesit e dijes hapin derën drejt një bote komplekse dhe joshëse.

Ky Libër i jep përgjigje pyetjeve të pafund rreth çdogjëje, që nga fosilet - provë e gjallesave më të hershme - deri te teknikat ultramoderne hartografike.

Më shumë detaje

880 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Edualba Press
ISBN9789995684952

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

E lindur nga një re pluhuri në hapësirë 4,6 miliard vite më parë, Toka ka kaluar përmes një transformimi të pandërprerë gjatë gjithë historisë së saj, duke u bërë më e organizuar dhe më komplekse. Me përmbajtjen pamore të habitshme të saj (imazhe të prodhuara nga kompjuteri, fotografi, harta, pamje satelitore), Toka ju shëtit në një udhëtim të mrekulLueshëm përreth planetit tonë.

Nga se përbëhet korja e Tokës?

Si janë formuar kontinentet? Mund të parashikohen tërmetet?

Si e ndryshojnë akullnajat peizazhin?

Si ndërtohen hartat? Çfarë është cunami?

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe128
ISBN9789995684952
Titulli origjinalComprendere la terre
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMeriton Siqeca