Cmim i reduktuar! Të kuptojmë klimën dhe mjedisin Shiko më të madhe

Të kuptojmë klimën dhe mjedisin

Grup autorësh BED017

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Me sytë nga qielli, ky libër u jep përgjigje pyetjeve pambarim për meteorologjinë dhe mjedisin.

Për të gjithë texuesit kureshtarë, udhërrëfyesit e dijes, hapin portën drejt një bote komplekse dhe dukurive joshëse.

Më shumë detaje

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Edualba Press
Fletët128
ISBN9789995684921

900 Lekë

-40%

1 500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Si do të jetë klima nesër - mjegull, tornado, shi i ftohtë apo thatësirë? Klima dhe mjedisi, me përmbajtje pamore të saktë dhe të habitshme (imazhe të prodhuara nga kompjuteri, fotografi, grafikë, tabela, harta dhe seksione), shpjegon dukurinë e madhe meteorologjike që ndikon në klimat e Tokës dhe ekosistemet.

Si formohen flokët e dëborës? Pse stuhitë prodhoine drIte? A mund të parashikohen ciklonet? Ku ndodhen shkretetirat më të medha të botës? Ngrohja globale përbën kërcënim për planetin? Çfarë është shtresa e ozonit?


Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët128
ISBN9789995684921
Titulli origjinalLa meteo: Comprendere le climat et l'environnement
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMina Naqo