Tranzicioni ekonomik, Nje rrugetim pa mbarim Shiko më të madhe

Tranzicioni ekonomik, Nje rrugetim pa mbarim

Luljeta Minxhozi/ Aben Malaj/ Selami Xhepa UE0121

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ky punim synon të paraqesë reformën ekonomike në Shqipëri, duke analizuar situatën aktule dhe ndikimin e fuqishëm e të pashmangshëm të së kaluarës.

Më shumë detaje

19 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
Fletët365
ISBN9789928190574

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shqipëria është padyshim një prej rasteve më të veçanta në Evropën Lindore, jo vetëm për hapësirën e saj gjeografike, por edhe për mënyrën se si u transformua ekonomia, duke shkuar drejt centralizimit ekstrem. Ky punim synon të paraqesë reformën ekonomike në Shqipëri, duke analizuar situatën aktule dhe ndikimin e fuqishëm e të pashmangshëm të së kaluarës.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët365
ISBN9789928190574
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë