Bazat e menaxhimit, Koncepte dhe aplikime themelore Shiko më të madhe

Bazat e menaxhimit, Koncepte dhe aplikime themelore

Stephen P. Robbins/ David DeCenzo UE0091

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Bazat e menaxhimit" është një libër që inkurajon dhe nxit të lexuarit tek studentët dhe të interesuarit nëpërmjet mënyrës se si janë dhënë konceptet kyçe, nëpërmjet plotësimit të paratesteve dhe pastesteve, në fund të studimit të librit.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639150

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër mbulon konceptet themelore të menaxhimit duke ofruar informacionin e duhur për të kuptuar çështje kyçe: duke ofruar një një fokus praktik, duke përfshirë studimet më të reja kërkimore në këtë fushë, të gjitha të ofruar brenda një formati që mund të ezaurohet brenda një kursi të plotë. Sipas autorëve, menaxhimi nuk duhet studivar vetëm nga perspektiva e menaxherëve kryesorë dhe kompanive milionadollarëshe apo korporatave amerikane. Puna në menaxhim përfshin këdo: që nga supervizorët më të thjeshtë deri tek drejtuesit më të lartë. Bazat e menaxhimit është një libër që inkurajon dhe nxit të lexuarit tek studentët dhe të interesuarit nëpërmjet mënyrës se si janë dhënë konceptet kyçe, nëpërmjet plotësimit të paratesteve dhe pastesteve, në fund të studimit të librit.

Të dhëna

Faqe675
ISBN9789995639150
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRezarta Perri