Liberalizmi ekonomik Shiko më të madhe

Liberalizmi ekonomik

Adrian Civici, Selami Xhepa UE0162

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër vjen si frymë për ide liberale në ekonominë shqiptare, por njëherësh edhe si një ftesë për të gjithë politikëbërësit dhe vendimmarrësit, që të hartojnë programe zhvillimi, të menaxhojnë dhe drejtojnë institucione mbi ide të qarta. Prof. Adrian Civici dhe Selami Xhepa kanë listuar 24 mendimtarët liberalë, idetë e të cilave vijnë të përmbledhura në këtë libër në mënyrë koncize dhe të tejet të vlefshme për mbështetësit e rrugës së tretë

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928190833

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe372
ISBN9789928190833
Titulli origjinalUET Press
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë