Apologjia e Sokratit Shiko më të madhe

Apologjia e Sokratit

Platoni A-005281

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Detyra ime është t’u tregoj se virtytet nuk i blejnë dot me para, por paratë dhe mirësia e njeriut tohen duke pasur virtyte. Në qoë se mendoni që këto që ju thashë janë gabim dhe ju sjellin të rinjve dëme, atëherë mund ta quaj veten fajtor. Por po doli ndonjëri prej jush e thotë se ti nuk na ke mësuar diçka të tillë, atëherë ai gënjen.” Në këtë vepër brilante do të lexoni mbrojtjen legjendare të lozot që vendos nderin dhe diturinë e tij përballë padrejtësive dhe shpifjeve.

896 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608415

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe43
ISBN9789995608415
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMatilda LIKAJ