Pas bukurise Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Pas bukurise

Willy Pasini &Maria Teresa Baldini UP0069

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në libër na shfaqen dy mënyra krejt të ndryshme të të kuptuarit e të jetuarit të bukurisë: njëra, viktimë e "tiranisë së dukjes", e bën ekskluzivisht bukurinë art në joshjeje, maskë për të tërhequr vështrimin e të tjerëve; tjetra, e ilustruar më së miri prej termit "sharm", shquan dimensionin estetik tek ekuilibri i duhur e harmonik i pamjes së jashtme me personalitetin individual, që krijohet prej kulturës, moralit, zgjuarsisë dhe jetës që ke bërë

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët241
ISBN978 99943 37 83 5

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët241
ISBN978 99943 37 83 5
Titulli origjinalBotimet MAX
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
Përmasat20x13
PërkthyesiAlbana Nexhipi