Si t'i edukoni fëmijët Shiko më të madhe

Si t'i edukoni fëmijët

Deepak Chopra BEM0036

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Dëshira më e thellë e zemrës së prindit është ta shoh se si fëmija i tij arrin sukses, e megjithatë sa pak kuptojmë se rruga më e drejtpërdrejt për të arritur sukses ështe rruga e shpirtit.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët130

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

I mësojmë fëmijët se si të mbijetojnë, se si të sillen në mënyrë që t'i lavdërojmë, se si të mbrohen, se si të garojnë, se si ta mposhtin dëshpërimin, pengesat dhe mossukseset. Edhe pse konsiderohet se besimi në Zot është i mirë, shpirtin tradicionalisht e përjashtojnë nga çdo sukses. Ky është gabim që ka ndikim të thelle në jetën tonë që nga fëmijërija e më tej. Shumica e njerëzve pa hulumtuar mendon se suksesi në thelb është material dhe se mund të matet me para, prestigj ose me pasuri. Këto kanë rëndësi, por pasuria nuk ështe garanci e suksesit. Suksesi që dëshirojmë për fëmijët tanë duhet të caktohet edhe në mënyrë materiate. Por ky përcaktim duhet të përfshijë edhe aftësinë të dashurojë dhe të ketë mëshirë, aftësinë që gëzimi të përjetohet, të ofrohet dhe të ndahet me të tjerë, sigurinë në diturinë se jeta jonë ka qëllim dhe, më në fund, ndjenjën e lidhjes (vartësisë) me fuqinë krijuese të unversit. Te gjitha këto janë përbërës të dimensionit shpirtëror të suksesit, dimension që sjell përmbushje (realizim) të brendëshëm.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët130
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiAli Mehmetaj