Si të keni martesë dhe familje të lumtur Shiko më të madhe

Si te keni martese dhe familje te lumtur

Grup autorësh A-006336

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Ku është dashuria, këtu është, edhe Zoti", tha Tolstoji, e ne do të mund, të shtonim: ku është Zoti dhe dashuria, këtu është, edhe lumturia".

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Martesa e vërtetë është më i shenjti institucion tokësor. Në të duhet hyrë, (ose që tani të beheni) i shenjtë, i kulluar, i pastër në shpirt e në zemër. Shenjtëria nënkupton pos të tjerash dashurinë, pastërtinë shpirtërore, ndershmërinë e të tjera. Nëse burri apo gruaja tradhtojnë njëri-tjetrin, do të pësojnë tmerret e Ferrit në këtë jetë. Frika se po hetohet, ndjenja e fajit, e të tjera, e çojnë buzë çmendisë. Sipas statistikave, ai që tradhton, për shkak se e ngarkon ndërgjegjen, jeton dhjetë vjet më pak, e kap infarkti në zemër, sulmi në tru, e të tjera. E të mos flasim për divorcin (ndarjen), fëmijët e rritur pa njerin prind, pastaj traumat e fëmijeve e të tjera. Eshtë konstatuar se fëmijët që rriten pa prindër, që nuk kanë harmoni familjare dhe fëmijët që rriten pa njërin prind, janë të prirë për kriminalitet, për drogë, alkool, stres dhe për të pamirat tjera. Të tëra këto do të shtjellohen. Këtë libër të mrekullueshëm të cilin e kam përpiluar duke mbledhur në një vend mendimet e psikologëve, mistikëve, mesuesve shpirtëror, filozofëve, sociologëve, dhe librave të shenjta.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe164
Titulli origjinalTitanic
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiAli Ahmetaj