Nuk është e drejtë Shiko më të madhe

Nuk është e drejtë

Celine Spector PE0122

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është pjesë e serisë “sa qejf të mendojmë!” dhe shoqërohet me ilustrime nga El don Guillermo. Me ndihmën e këtyre librave, fëmijët e moshës mbi 10 vjeç njihen me konceptet e para filozofike të lirisë apo drejtësisë, por të përshtatura për nivelin e tyre të njohurive.

Më shumë detaje

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
Fletët71
ISBN 9789928124777

250 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

RRETH LIBRIT

“Nuk është e drejtë!” Sa herë e kemi shprehur inatin dhe zemërimin tonë kundrejt një padrejtësie kur kemi qenë fëmijë? Le të kujtojmë dëminet tepër të rënda ose të pajustifikuara, shpërndarjet e pabarabarta dhe premtimet e pambajtura... Ne përjetojmë ndjenjën e padrejtësisë para se të arrijmë te kuptimi i drejtësisë. Prandaj kemi vendosur të përballemi me disa çështje thelbësore në këtë rend: shpërndarja e drejtë dhe kërkesa për barazi, ndëshkimi i krimeve dhe i shkeljeve të ligjit, fjala e dhënë dhe kontratat që na lidhin. Dhe në fund do të kuptojmë që është e vështira të biem dakord mbi një përkufizim absolut të drejtësisë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët71
ISBN 9789928124777
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAmantia Kapo