Mendimtaret per edukimin Shiko më të madhe

Mendimtaret per edukimin

UNESCO PL0110

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Byroja Ndërkombëtare e Edukimit në UNESCO ka përfshirë në një antologji 20 mendimtarë, që vijnë në shqip të përmbledhur në “Mendimtarët për edukimin”.

Më shumë detaje

4 Artikuj

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Byroja Ndërkombëtare e Edukimit në UNESCO ka përfshirë në një antologji 20 mendimtarë, që vijnë në shqip të përmbledhur në “Mendimtarët për edukimin”, të cilëve iu është referuar jo vetëm shkenca, por edhe filozofia e sotme e arsimit dhe edukimit të fëmijëve. Autorët që hodhën bazat e edukimit merren si pika referimi në visarin e arsimit dhe pedagogjisë botëror.