Cmim i reduktuar! Përse meshkujt martohen me kuçkat Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Perse meshkujt martohen me kuckat

Sherry Argov BOT002

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një guidë që mëson femrën si të fitojë zemrën e një burri. Synimi i autores është që të nxisë gratë e nëpërkëmbura të zhvillojnë sensin e tyre të pavarësiisë. Bestseller i The New York Times

Më shumë detaje

895 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928001740

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një libër jashtëzakonisht zbavitës që hedh poshtë shumë mite dhe, mbi të gjitha, ofron këshilla për të ashtuquajturin "seksi i dobët", për të përmirësuar vlerësimin mbi veten dhe marrëdhënien në çift. Sepse, për fat të keq, në vitet 2000, miliona vajza nuk e kanë kuptuar ende se në dashuri fiton ai që largohet.

Për vite me radhë, sillen si të dashura të përsosura, duke gatuar darka të shijshme e duke u shndërruar në geisha. Pastaj, kur duket sikur ka ardhur çasti për Po-në e shumëpritur, ai largohet për t'u martuar me një tjetër që, para tenxheres së gatimit pëlqen restorantin dhe i jepet vetëm një në çdo tri herë.

Me një fjalë, një budallaqe. Por, në fakt, kjo budallaqja është një grua e fortë, me identitetin e vet, që e mbron me dhëmbë pavarësinë e saj.

Sherry Argov tregon me një stil ironik dhe pikant se me çfarë dashurohen vërtetë meshkujt dhe çfarë i shtyn t’u largohen "këmbëve të ngritura". Tregon se çfarë duhet bërë për të shndërruar çdo femër në një budallaqe të dashuruar dhe të respektuar përjetë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe266
ISBN9789928001740
Titulli origjinalBOTA SHQIPTARE
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMegi Mëhilli