Studimi Akademik Shiko më të madhe

Studimi Akademik

Jill Lewis BED039

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Metoda për studim dhe pjesë leximi nga disiplina të ndryshme universitare.
Libri është një udhëzues i detajuar, me përzgjedhje të kujdesshme leximesh dhe veprimtarish të të shkruarit akademik. 

Më shumë detaje

910 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Center of Democratic Education
ISBN9789994376616

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

7 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Me ndihmën e tij studentët do të përparojnë në përdorimin e shprehive të studimit akademik në disiplinat universitare. Ai ofron një përgatitje të shkëlqyer për studimet në arsimin e lartë. Libri është i ndërtuar në tre pjesë.

Pjesa e parë, Udhëzues për metodat e të lexuarit dhe të studimit, i pajis studentët me shprehitë bazë, si modelet e organizimit të tekstit, mbajtja e shënimeve, dallimin e fakteve nga opinioni, shprehjen e pikëpamjeve, nxjerrjen e përfundimeve, stilin e autorit etj.

Pjesa e dytë, Ese për studimin akademik, përmban pjesë për studim nga disa disiplina, si: psikologjia, sociologjia, shkencat e natyrës, biznesi, historia, letërsia dhe shkencat politike.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe648
ISBN9789994376616
V. Bot2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiErjona Kurti