Koncepte themelore për ta kuptuar kurrikulumin Shiko më të madhe

Koncepte themelore per ta kuptuar kurrikulumin

Colin J. Marsh BED038

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Koncepte themelore për ta kuptuar kurrikutumin është një udhëzues i çmuar për të gjithë ata që merren me çështje të kurrikulumit.

Më shumë detaje

869 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Center of Democratic Education
ISBN9789928133045

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

7 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky botim i katërt, i rishikuar, i zgjeruar, dhe tashmë i përditësuar krejtësisht, jo vetëm që ofron bazat teorike dhe dijet më përfaqësuese në këtë lëndë, por trajton edhe rrymat dhe çështjet më bashkëkohore që ushtrojnë ndikimin e tyre në këtë fushë. I shkruar në stilin e qartë dhe të kuptueshëm karakterizues të Cotin Marsh-it, libri përvijon anët e forta dhe të dobëta, si dhe kundërshtitë që janë krijuar në lidhje me konceptet më kryesore të kurrikulumit, ndër të cilat:

• planiftkimi dhe zhvittimi i kurrikuturnit

• menaxhimi i kurrikutumit

• këndvështrimet e mësimdhënies

• përfshirja bashkëpunuese në kurrikulumit

• ideologjia e kurrikulumit ,

I përditësuar tashmë me kapituj të rinj për modelet kurrikulare, zhvillimin e kurrikulumit me bazë shkollën, zhvillimet e teknologjisë informative në fushën e vlerësimit, ky botim ri përmban hollësi të mëtejshme për standarde dhe faktorë thelbësorë të të nxënit, që janë futur kohët e fundit në një numër vendesh, ndër të cilët, Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara dhe Australia.

Ky botim i ri i përditësuar i një teksti shumëvterësh do të jetë një material i domosdoshëm për t'u texuar nga kushdo që merret me planifikimin ose zhvillimin e kurrikulave. Ai do të jetë veçanërisht i dobishëm për studentët që përgatiten të bëhen mësues, si dhe për mësuesit që e ushtrojnë profesionin pas kryerjes së programeve të zhvittimit profesional.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe309
ISBN9789928133045
RedaktoriBardhyl Musai, Tomorr Plangarica
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveKatërt
PërkthyesiMajlinda Nishku