Cmim i reduktuar! Koncepte themelore për ta kuptuar kurrikulumin Shiko më të madhe

Koncepte themelore për ta kuptuar kurrikulumin

Colin J. Marsh BED038

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Koncepte themelore për ta kuptuar kurrikutumin është një udhëzues i çmuar për të gjithë ata që merren me çështje të kurrikulumit.

Më shumë detaje

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Center of Democratic Education
Fletët309
ISBN9789928133045

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Share

6 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky botim i katërt, i rishikuar, i zgjeruar, dhe tashmë i përditësuar krejtësisht, jo vetëm që ofron bazat teorike dhe dijet më përfaqësuese në këtë lëndë, por trajton edhe rrymat dhe çështjet më bashkëkohore që ushtrojnë ndikimin e tyre në këtë fushë. I shkruar në stilin e qartë dhe të kuptueshëm karakterizues të Cotin Marsh-it, libri përvijon anët e forta dhe të dobëta, si dhe kundërshtitë që janë krijuar në lidhje me konceptet më kryesore të kurrikulumit, ndër të cilat:

• planiftkimi dhe zhvittimi i kurrikuturnit

• menaxhimi i kurrikutumit

• këndvështrimet e mësimdhënies

• përfshirja bashkëpunuese në kurrikulumit

• ideologjia e kurrikulumit ,

I përditësuar tashmë me kapituj të rinj për modelet kurrikulare, zhvillimin e kurrikulumit me bazë shkollën, zhvillimet e teknologjisë informative në fushën e vlerësimit, ky botim ri përmban hollësi të mëtejshme për standarde dhe faktorë thelbësorë të të nxënit, që janë futur kohët e fundit në një numër vendesh, ndër të cilët, Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara dhe Australia.

Ky botim i ri i përditësuar i një teksti shumëvterësh do të jetë një material i domosdoshëm për t'u texuar nga kushdo që merret me planifikimin ose zhvillimin e kurrikulave. Ai do të jetë veçanërisht i dobishëm për studentët që përgatiten të bëhen mësues, si dhe për mësuesit që e ushtrojnë profesionin pas kryerjes së programeve të zhvittimit profesional.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët309
ISBN9789928133045
RedaktoriBardhyl Musai, Tomorr Plangarica
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveKatërt
PërkthyesiMajlinda Nishku